WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 08.01.2012

wosp08.01.2012 roku w całej Polsce, ale również poza granicami, odbyła się jubileuszowa, bo 20 zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznej zbiórki było: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko". Środki zbierane były na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dyrygentem "orkiestry" jest od samego początku powstania Jurek Owsiak. Również u nas "orkiestra grała z wielką pompą". Wolontariusze - większość z nich to członkowie naszej MDP - zbierali pieniądze, a pomagały im koleżanki i koledzy z drużyny. Od godz. 10.00 do 14.00 można było na placu OSP obejrzeć samochody pożarnicze, zapoznać się ze sprzętem ratowniczym, porozmawiać o trudnej i niebezpiecznej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy strażaka z druhami, którzy byli obecni i odpowiadali na każde zadane pytanie. Michał Gonerka, Andrzej Krupa, Wacław Głowacki, Aneta Pląsek opowiadali o swoich pierwszych akcjach, o tych, które im najbardziej utkwiły w pamięci. Można było wsiąść do samochodu bojowego i poczuć się jak prawdziwy strażak. Od godz. 16.00 w GOK-u odbywały się licytacje, występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz koncerty. Okazuje się, że członkowie naszej MDP są bardzo wszechstronni i muzycznie utalentowani. Troje z drużyny tj. Paweł Krupa (saksofon), Weronika Woźniak (skrzypce) i Julia Florczyk (wokal) dały koncert składanek kolęd, które były przyjęte bardzo gromkimi oklaskami, mimo, że dopiero od kilku miesięcy uczą się grać na instrumentach. Zabawa i atmosfera była bardzo udana. Wszyscy, którzy przyszli posłuchać muzyki znaleźli coś dla siebie, a wiele osób wsparło na licytacjach przeróżnych przedmiotów i gadżetów Orkiestrę. Punktualnie o 20.00 było tradycyjne "światełko do nieba", w powietrze wystrzelonych zostało dziesiątki kolorowych fajerwerków. Było co podziwiać.
Wolontariuszami z MDP byli:  Karolina Pląsek , Patrycja Sochacka , Weronika Stachura  a pomagały: Klaudia Woźniak, Patrycja Suder, Weronika Woźniak, Martyna Dumin, Kacper Michalik.